Místo narození: Prostějov, Česká Republika

• Šikovného obránce si vyhlédla Sigma Olomouc, kam přestoupil v roce 2005. V roce 2009 si ho trenér Zdeněk Psotka vybral do A-týmu Sigmy.

• Rok 2011 strávil celý na hostování, nejdříve na jaře v FK Ústí nad Labem, na podzim v FC Baník Ostrava.

• Od roku 2012 hrál stabilně v základní sestavě Sigmy Olomouc.

• Sezona 2013/14 dopadla neslavně, se Sigmou zažil sestup do druhé české ligy.

• K 1. lednu 2014 odešel ze Sigmy Olomouc společně se spoluhráčem Jaroslavem Svozilem na hostování do druholigového týmu 1. SC Znojmo.

• Pavel Dreksa hrál v dresu reprezentačních mládežnických výběrů Česka do 18, 19, 20 a 21 let.

• za českou reprezentaci do 18 let odehrál Pavel Dreksa 6 zápasů (4 výhry, 1 remíza, 1 prohra, celkem 495 minut).

• za českou reprezentaci do 19 let odehrál Pavel Dreksa 3 zápasy (3 výhry, celkem 225 minut).

• za českou reprezentaci do 20 let odehrál Dreksa jediný zápas. V září a říjnu 2009 se zúčastnil mistrovství světa hráčů do 20 let v Egyptě, kde ČR vypadla v osmifinále s Maďarskem. Zde odehrál celý zápas proti Kostarice, který skončil výhrou Česka 3–2.