Místo narození: Olomouc, Česká Republika

• Marek Heinz působil v různých klubech v různých zemích, např. v Sigmě Olomouc, Baníku Ostrava, Zbrojovce Brno, Hamburku, Galatasarayi Istanbul, FC Nantes, AS Saint-Étienne, Kapfenberger SV, Ferencváros a dalších.

• V sezóně 2003/04 byl společně s Miroslavem Matušovičem klíčovým hráčem Baníku Ostrava při zisku ligového titulu.

• nejlepší střelec 1. české fotbalové ligy (2003/04 - 19 gólů)

• V roce 2011 se vrátil do Sigmy Olomouc, kde podepsal smlouvu do 30. června 2013.

• Marek Heinz prošel několika mládežnickými reprezentacemi České republiky, hrál za národní tým do 20 let(4 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 2 prohry, 0 vstřelených gólů) a do 21 let (20 zápasů, 12 výher, 4 remízy, 4 prohry, 6 vstřelených gólů).

• Nastoupil i v českém olympijském výběru do 23 let na Letních olympijských hrách v Sydney v roce 2000.

• 13. září 2000 odehrál plný počet minut v utkání se Spojenými státy americkými, v 82. minutě dostal žlutou kartu, zápas skončil remízou 2:2.

• 16. září 2000 v Brisbane podlehl český tým Kuvajtu 2:3, Marek Heinz nastoupil opět v základu a i tentokrát dostal žlutou kartu v závěru zápasu, v 85. minutě. Ve 2. minutě se prezentoval fotbalověji, když vstřelil úvodní gól utkání.

• V posledním zápase českého týmu v základní skupině s Kamerunem se Heinz neobjevil, český národní tým remizoval 1:1 a se 2 body obsadil poslední příčku v tabulce skupiny C.

• Heinz debutoval v A-mužstvu ČR 16. srpna 2000 na Bazalech v Ostravě v přátelském utkání proti Slovinsku, když nastoupil v základní sestavě a hrál až do 53. minuty, kdy byl vystřídán. Utkání skončilo prohrou českého týmu 0:1.

• Účast Marka Heinze na vrcholových turnajích:

• ME 2004 v Portugalsku

• MS 2006 v Německu

• Celkem odehrál za A-mužstvo České republiky 30 zápasů s bilancí 17 výher, 5 remíz a 8 proher, vstřelil 5 gólů.